Městská policie

Třebechovice pod Orebem

Novinky

Dvě naléhavé žádosti ve stejný okamžik

03.01.2019 | od Capek | vloženo do: Zprávy

Dne 2.1.2019 přijali strážníci Městské policie Třebechovice pod Orebem  od operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje žádost o prověření telefonického oznámení. Oznamovatel uvedl, že slyší hluk a křik z jednoho domu. Strážníci jeli oznámení prověřit, když obdrželi druhé oznámení o zesnulé osobě v bytě. Vzhledem k tomu, že mířili na první oznámení a ze svého zákona nemají oprávnění ke vstupu do obydlí, kde se nachází zemřelý, požádali o spolupráci své kolegy z místního oddělení Policie ČR.

Z prvního oznámení vyplynulo, že šlo o hádku mezi otcem a jeho dítětem, kdy ale k žádnému napadení nedošlo. Vzhledem k tomu, že na místě nebylo co jiného řešit, vydali se strážníci pomoci kolegům od PČR.

Na místě druhého oznámení dorazili společně a vstoupili do bytu, kde byla nalezena osoba bez známek života. Okamžitě na místo zavolali záchrannou službu a započali osobu s pomocí AED, které strážníci mají ve služebním vozidle, resuscitovat. Strážníci s policisty osobu resuscitovali bez mála 20 minut, než si muže převzala posádka ZZS, kteří pokračovali v resuscitaci dalších 30 minut.